logo

Ningbo

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Thursday, 01 October 2009 19:50

Ahojda, tek jsem se zase dostal k tomu, abych vám napsal pár řádků.

Teďka jsem byl tři dny ve městě Ningbo. Je to druhé největší město v mé provincii, Zhejiang. Docela nic moc k vidění, jen město plné lidí. Ale je to přístav, tak tu mají docela dobré jídlo z moří a oceánů. Docela jsem si na tom pochutnal. Nu ale proč jsem sem vlastně jel. Byla tu soutěž ohledně studentských business plánů, tak to jsem si říkal, že to musím vidět. Tak mě jeden tým ubytoval u sebe. Ale pěkně od začátku.

Původně jsem myslel, že tam pojedu jen na jednu noc, ale dozvěděl jsem se, že prý mají docela volno v hotelu, tak jsem přijel dříve. Jakmile jsem vystoupil z vlaku a chtěl jsem se někam dostat, tak jsem narazill. To že lidi neumí anglicky, na to jsem si už zvykl,že nerozumí mojí čínštině na to jsem si zvykl taky, ale že neumí číst pyinin, tak to mě dostane vždycky. Prostě umí jen ty jejich charaktery a to zase můj telefon nezvládá.

Takže pro všechny - !!! Jak pojedete do Číny, tak papír a vše poctivě napsaný na papírku, jak charaktery, tak výslovnost, tak co to znamená. !!!

Problém je v tom, že když vlezete do taxíku a on vám nerozumí, tak vám ten taxík prostě někdo ukradne. No a to než se s taxikářem domluvíte tak ho nemáte. Nakonej jsem se domluvil s jedním motorkářem a ten mě hodil, tam kam jsem potřeboval. Dorazil jsem na místní univerzitu, bylo už po deváté večer a všech 150 týmů tu pilovalo své prezentace. V jedenáct jsme se dostali na hotel a ulehli jak koťata.

Druhý den měli týmy prezentace, tak jsem počkal na Lydii než odprezentují a pak jsme vyrazili do města. Je to docela sranda, Lydie je jako chlap, absolutně nikdy se neptá na cestu. No nechtěl jsem se koukat moc dlouho koukat na to rozhodování, tak jsem jí řekl, že nastoupíme do prvního autobusu, kam nastoupí víc jak čtyři lidi a vystoupíme tam, kde vystoupí více jak polovina. Kupodivu jsme se dostali do centra. Prolezli jsme docela důkladně jednu pagodu, pokoukali po centru a dali mořské plody k večeři. Byly fakt docela dobrý. Na cestu zpět jsme se vydali na kole, ale my jsme nešlapali, na to jsme měli číňana. Nejlepší bylo, žměl na sobě triko od nějaké místní univerzity. Tak jsem si říkal, že to je krásná budoucnost vystudovaného. Ale ne, to měl asi jen nějaké triko.

No ale zpět k té soutěži. Bylo tam 150 týmů, po čtyřech soutěžících asi ze 25 škol. Ti co vyhráli, tak jdou do národního kola. Lýdie vyhrála, tak jde dál. M2la za projekt něco ohledně vakcíny pro krávy, moc jsem to nechápal, ale je to něco, co se vyvinulo, tady u nás na univerzitě a oni tomu vytvořili business plán, aby se to uchytilo na trhu. No uvidíme jaká bude realita.

No a třetí den jen vyhlášení a jelo se domu. Jinak teďka pořád sedím před počítačem a snačím se nějak naučit jak udělat aspoň trochu obstojné www stránky znáte programátory, jsou hrozně drazí a navíc polovina za co platíte je jen stažená z netu, tak se to nějak musím naučit, abych zvládl aspoň něco. Takže jsem teďka v jednom kole, i když stále před počítačem.

Mějte se pěkně, váš Pepek

http://picasaweb.google.cz/josefzadnik/Ninbo

Last Updated ( Monday, 08 November 2010 23:24 )