logo

blog

POZOR - nejde mi net, ale snad to brzy opravím

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Thursday, 01 October 2009 18:51
Ahoj všem,
Tak jsem si na vás udělal zase chvilku času, jak mám teďka ten předmět, tak se nestačím divit. Včera, tedy ve středu, jsem byl ve škole od osmi ráno do desíti do večera. Musím vám říct, že jsem dlouho nedal hlavě tolik zakouřit. Naštěstí se Číňani chovají jako normální studenti, tak to docela jde. Ale každý den dostáváme domácí úkoly do druhého dne, to jsem se tedy nemohl přestat divit. Je mi jasné, že v Čechách, bych to stejně dělal večer před odevzdáním, ale je toho docela hodně. Včera, tedy dneska jsem šel spát ve dvě ráno, ale překvapil jsem teda všechny studenty svou připraveností, prostě jsem je roznesl. Měli jsme za úkol napsat pár stran manažerského souhrnu o patentu druhé skupiny. Tak jsem se dal do tvorby třístránkové brožury, no není to nic moc, ale pověsím to na web. Ale musím říct, že za těch pár nočních hodin, to je docela dobrý výkon. Materiály k tomu na webu sice byly, ale pouze v čínštině, tak jsem si vymýšlel jak se dalo, ale mám na to asi odhad, tak to dopadlo docela dobře.
Jinak jak jsme měli ten safra dlouhý den ve škole, tak jsem přinesl patent lineárního motoru, který byl zprovozněn na FEL ČVUT a byl jsem ve svém živlu, všechno to jsou čistí manažeři a té technice doopravdy nerozumí. Chápu jakou výhodu musí mít Smola. No jeden kolega ze skupiny tam přinesl patent na využití tepelného čerpadla a to mi lil vodu na mlýn. Přesně to jsem dělal poslední rok a půl, tak jsem mu tam nakreslil diagram jak to funguje a co vše by se s tou aplikací dalo udělat aby byla více efektivní. V tu chvíli jsem se stal velitelem skupiny. Hold když jsem jeho vybraný patent ovládal lépe jak on, tak jsem to musel i odprezentovat. Ale řeknu vám, že při prezentacích se stalo to, po čem jsem toužil ve Čechách hrozně dlouho. Nad každou prezentací vypukla v angličtině bouřlivá debata, něco naprosto skvělého. S angličtinou jsem na tom snad docela v pohodě, ale mám co zlepšovat. No dneska jsem tedy zase ve škole a zrovna mám přestávku na oběd, nádherně jsem se nadlábnul za nějakých 30 CZK v místní menze. Teďka sedím na kafíčku, tedy něco čemu říkají kafe (v Čechách bych  Kafe je tady asi nejdražší nápoj, když to
Jto nepil) a platím za to 50 CZK  srovnám s ostatním, ale problém je v tom, že ho tu vůbec neumí. Takže poznámka pro podnikavce s ambicemi, je tu pouze Starbucks, takže, výborná italská by se tu určitě uplatnila, pijí tu totiž odporné Nescafe.

Už to jen zběžně dokončím, je něco po sedmé a dokonce jsem dorazil i na kolej, ale vrhám se zase do úkolů. Musím ukázat těm Číňanům, že u nás nejsme žádná béčka.

Tak nazdar já zase letím, zase jindy

Last Updated ( Thursday, 01 October 2009 18:52 )

First time at school

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Thursday, 01 October 2009 18:49

Ahojda,
no řeknu vám hnedka z počátku, že se mi dneska bude psát těžkou rukou, byl jsem poprvé ve škole. No jak mi proběhl den, ráno jsem vstal dosti v předstihu, abych na první hodinu nepřišel pozděl, obrousil jsem zuby a hurá na autobus. Cestou jsem se snažil naučit pár čínských slovíček, ale skoro jsem ani do školy nedojel. Milá autobusačka ťukla nějaké audi a tak jsem musel zacvakat další autobus. Dorazil jsem do školy, dokonce i v čas, ale nikde nikdo, učebna byla úplně prázdná. Tak jsem si řekl, že mi teda krásně začíná semestr. Zůstal jsem tam tedy do osmi a dorazila jedna studentka, zavolala známým a prý dneska hodina odpadá. Tak jsem si řekl super, no už jsem se tak těšil. Dorazil jsem tedy zpět na kolej a řekl jsem si, že vyrazím do města hledat jeden market s foto příslušenstvím, je to štreka, ale řekl jsem si, že mám den čas, tak to můžu risknout. Řeknu vám, že procházka byla pěkná, ale market jsem nenašel namísto toho jsem našel tržnice s hadrama, no budu to muset omrknout s nějakou holkou, já si sám nic nevyberu.

Jak jsem dorazil z procházky na kolej a plánoval si večeři někde ve městě, tak mi přijde smska, že se výuka dneska bude a to od 18:30. Tak jsem si řekl, že někoho žralo svědomí a nebo si to studenti vydupali. Měl jsem ještě dvě hoďky tak jsem vystartoval, že nafotím druhý kampus. Fotky jsem udělal a dorazil do třídy. Třída plná Číňanů a já si říkal, že to tak půlka z nich vzdá a oni tam seděli jak přibití. Přednáška byla od toho Američana docela dobrá, snad jsem trochu rozuměl, ale není to moje oblast, tak jsem zvědavý. Hodina nám skončila ve 21:20 a byli jsme tam ve stejném složení jako na začátku, no to by se u nás nestalo. Nakonec nám zadal i domácí úkol, což mě velice nadchnulo. Tak jak to dopíšu, tak jdu hledat 10 patentů ČVUT za poslední rok. Snad najdu aspoň jeden.

http://picasaweb.google.cz/josefzadnik/FirstTimeAtSchool

Mějte se pěkně, dneska jsem to uřízl rychle, jsem totiž ospalý jak kotě, Pepek

Last Updated ( Thursday, 01 October 2009 18:51 )

Hiking in Hangzhou

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Thursday, 01 October 2009 18:48

Zdravím usilovné čtenáře,
tak chtěl dneska vstát v pět ráno, že bych vám nafotil východ sluníčka, nastavil jsem si dokonce i budíka, nečekaně jsem se i probudil, ale když jsem vytáhl ruku ven, tak mi umrzla a já se raději vrátil do postele. Vyrazil jsem tedy až po deváté. Řeknu vám, že tam bylo docela plno lidí, no ale nemůžu se divit, je jich tu pár miliónů, tak si nemůžu stěžovat, že pár z nich napadlo to samé co mě. Musím říci, že na to, jak bylo odpudivé počasí, tak se mi chození pohřebenu docela zalíbilo. Možná pojedu příští týden ( i s někým - maminko) někam dál na dva dny. Ale zase jsem se zadivil. Už jsem si zvykl na to, že Číňani dělají kolem sebo hrozný bordel a pustí na zem vše, co zrovna nechtějí v ruce, ale mají výhodu, že všude jsou takové babičky či uklízeči, kteří to vše hnedka seberou. Takže je všude doopravdy čisto. Ale co mě dostalo byl fakt, že tak třetina holek si to tam špacírovala suveréně v podpatkách. To mě dostalo. Fotky sice nejsou nic moc, protože počasí bylo tak na ležení v posteli.

Odpoledne jsem přišel a Anča se zrovna vrátila z kostela, tak mě vytáhla, že bysme mohli najít jeden market s foto technikou, který jsem našel na webu a kouknout se k řece. Šel jsem stativ potřebuji jak sůl (sůl mi zatím ještě neposílejte). Poprvé jsem tady jel autobusem, řeknu vám, že se tu vyznat, je něco nadlidského. Po chvíle hledání druhého spoje jsem zavelel a na market se nešlo, ale mířili jsme rovnou k říčce. Tu jsme našli, koukli se, že je to taková naše Nisa a nakonec jsme se dostali i těmi autobusy zpět. Po takovém dlouhém cestování jsem dokonce stihl i otevřenou menzu, tak jsem tam zašel a dokonce i objednal maso, ale zase jsem se hrůzně přejedl. Večeře mě přišla na devadesát korun, ale zase jsem to prostě přehnal. Příště si toho dám méně.

Jinak se mějte krásně, Pepek

Last Updated ( Thursday, 01 October 2009 18:49 )

Setkání s kancelářskými krysami

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Thursday, 01 October 2009 18:46

Ahojda všem,
tak vám řeknu, že poslední dny byly zvláštní. Hnedka ráno po oslavách jsem vyrazil a do ulic a nestačil jsem se divit. Všechny ulice byly čisté, nikde nebylo stopy po bujarých oslavách předešlého dne. Připadá mi, že ve službách ohledně odpadů musí být zaměstnána snad polovina Číňanů. Večer jsem se pak šel cournout do města si dát něco k jídlu, tak jsem zastavoval u každého stánku a domlouval se, že si něco dám. Nakonec jsem skočil do mekáče, chuť byla stejná jako u nás, ale bylo to to nejhorší, co jsem za celý večer jedl. V noci tu byla v jednom klubu něco jako diskotéka pro zahraniční studenty. Musím se za sebe stydět, ale asi jsem tam přišel moc střízlivý, ale když jsem to tam viděl, tak se mi udělo nějak mdlo a nevydržel jsem tam ani na jedno pivko. Nebýval jsem takový, ale asi už nějaká taková povrchní zábava nic neříká. Škoda, mohla mě aspoň dneska bolet hlava.

Dneska ráno jsem si měl domluvit výuku čínštiny, ale narazil jsem na problém, který se hold vyřešit nedá. Veškeré jazykové kurzy, které byly otevřeny byly koncipovány pro ty, kteří se zde učí pouze čínsky. I když jsem na ně naléhal, zda-li neotevřou nějaký kurz, tak se 4 - 6 hodinami týdně, tak prostě smůla. To mě tedy docela nakrklo. Musím tu studovat můj obor, aby mi ve škole nezatopily, ale čekal jsem, že soudruh něco takového vyřešit umí. No tak doufám, že tedy najdu nějakou Číňanku, která mi dá lekce čínštiny.

Dneska jinak sedím před kompem, jelikož je venku docela kláda a snažím se naplánovat cestování po Číně. Bude to záležet na tom, jestli se přijede kouknout Peťule s Ráďou či ne. Plány vám ukážu ke kritice jak je budu mít kompletně hotové. Zatím jen jedno číslo, mám naplánováno přibližně 15 609 km vlakem. Za tyto dva dny jsem neudělal žádné pěkné fotky, tak tu nic není. Třeba ještě večer něco udělám, ale si ne.

Mějte se, Pepek

Last Updated ( Thursday, 01 October 2009 18:47 )
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>
Page 7 of 10