logo

blog

Delicatessen

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Thursday, 01 October 2009 18:58

Nový gurmánský zážitek,
zdravím všechny pilné čtenáře. Dneska jsem měl docela mňamkový den. Ráno jsem vstal a dokoukal filmík, u kterého jsem v noci usnul a pak jsem se vydal do sousedního kampusu. Měl jsem tam schůzku se sekretářkou katedry, ale měl jsem tam být až ve dvanáct, tak jsem se vydal pěšmo, byla to pěkná osmi a půl kilometrová procházka, akorát že poprchávalo. Nu dorazil jsem a šli jsme na oběd. Dal jsem si nějaké kuřecí, ale u přílohy jsem měl i kousky medúzy, nevím, medúza mi asi moc nejede, je taková docela tuhá, ale musí se to zkusit :). Nu nic, probrali jsme, jak se dá studovat na Zhejiang University PhD, říkal jsem si, že by bylo zajímavé tady studovat doktorát a publikovat v angličtině, ale chtěli by po mě něco okolo 120 tis. Kč ročně, což je oproti faktu, že u nás mi za to budou platit docela rozdíl. Ale třeba se mi podaří najít nějaký program u nás, že by to bylo nějakou formou výměny. Pokusím se to nějak zjistit, protože 8 let na jedné vysoké škole je docela opruz.

Nu, jak jsem šel z oběda, měl jsem čas asi tři hodinky před večeří, tak jsem zašel do místní kampusové knihovny, kouknout se, jak to tu chodí. Byla docela velká, všude studující a spící studenti nad knížkama a já se snažil najít něco v angličtině. Nakonec jsem našel něco i z oboru, tak jsem se na 3 hodinky zahloubal do četby risk managementu a pak do praktit Total quality management (vzpomněl jsem si na Bohouše a na Gřucha). No, pak jsem se byl projít o patro výš do periodik, měli sice všechno v čínštině a s anglickými názvy, tak mě překvapilo, že jim tu vychází i periodika typu: užití polymerů v elektrotechnice. Nu, čas uběhl a měl jsem sraz s Ančou, Jamesem a Tien.

Měli jsme v plánu zajít na večeři, ale ještě bylo brzo, tak jsme skočili na čaj. Znáte mě, já čaj piju, pouze když mě bolí v krku. Tak James říkal, že zajdeme na čaj s mlékem, tak jsem si vzpomněl na něco podobného, co dělají v Anglii a zvedl se mi skoro kufr. Nu, šel jsem. A  řeknu vám, něco super, fakt to bylo něco naprosto skvělého. Stojí to okolo 25 korun, prostě pití skvělé, jednou jsem si dal něco s takovýma kuličkama (asi nějak upravená rýže) a podruhé cosi z nějakých květů s nějakou řasou a taky lahůdka. Po čaji jsme se vydali do restaurace. Již delší dobu jsem vyhlašoval, že chci zkusit něco zajímavého, tak mě James zatáhl na žáby. Nesmím tento článek dávat číst žádné Evropance, jinak mě už žádná nepolíbí. Vyjádřil jsem žádost, jestli si ji mohu vyfotit naživu, než nám ji připraví. Servírka souhlasila, ale měli prý v kuchyni mokro, tak abych prý neupadl, že mi ji přinese (nevím jestli kvůli bordelu v kuchyni, ale spíš kvůli vlhké podlaze, protože tu mají bílého jako někoho, kterému se nesmí nic stát :)) No, tak nám ji přinesla. Tak sladce mrkala, ale já už myslel na to, jak sladce mi potom bude. James s Tien se postarali o celé menu a tak jsme mohli povečeřet. Řeknu vám, kam se hrabe kachna, kterou jsme měli také, na tu žábu.  Fakt naprosto skvělé maso. Sice se to u nás nejí, ale mohlo by se s tím začít. Úžasně měkké masíčko. No prostě lahůdka. Dali jsme u toho každý jedno pivko (dobré na ledviny - 2,5% alkoholu) a šupajdili domů. No, těším se, na co mě zatáhnou příště. Předem se omlouvám všem lidem, kterým zkazím mínění o mně, ale hodlám ochutnant vše, co mi nabídnou. Poznámka pro Petrušku, ptal jsem se jich, jestli jedí kočky, tak se na mě divně podívali a řekli .......... kočky? ne! Takže můžeš přijet.

No a to byl asi dnešek přátelé, mimochodem nebudu v kontaktu až do neděle, jelikož jedu do Shanghaie. Pokusím se tam najít nějaký Fake Market.

Pepek

Last Updated ( Thursday, 01 October 2009 19:01 )

Laundry

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Thursday, 01 October 2009 18:56

Ahojda,
musím vám říci hnedka zpočátku, že včera jsem nepsal kvůli tomu, že jsem dělal úkol do školy do pozdních hodin a pak jsem padl za vlast, takže si nepamatuji ani první díl Simpsonů, co si pouštím na dobrou noc. Nu, zpět k tomu, co se dělo včera. Měl jsem volno, tak jsem se vydal prát. Už jsem to potřeboval, měl jsem poslední trenky, pro fusekle jsem musel rozšířit množinu na čísla celá. To maskování provádím kvůli mamince. Nu, našel jsem prádelnu, hodil jsem tam prádlo, posypal to práškem, jako když si posypete moučkovým cukrem kynuté borůvkáče, prostě hodně. Za hoďku jsem se vrátil a těšil se na čisté prádlo. To těšení bylo to jediné, co mi zbylo. Když tak vytahuji oblečení, tak na něm všude vidím nějaké bílé fleky. Říkám si, to se asi ten prášek pořádně nerozpustil, ale prd, byl to papír. Někdo tam přede mnou zapomněl nějaký papír a mě se vysrážel do všeho oblečení. No zaplakal jsem a doufal, že to nějak opadá, až to uschne. Ale nedal jsem se jen tak lehce odradit. Mezi prádlem jsem našel větší část toho papíru, byla to písemka z čínštiny, a podle Anči to psal nějaký Korejec - to písmo je prý moc kulaté. Takže se už budu koukat pořádně do bubnu, jestli tam není nějaký zákeřný Korejec, či nějaká kočička, aby to nedopadlo ještě hůř :)

Do dneška mi to všechno uschlo, tak to je fajn a docela jsem se toho i zbavil. Jinak ve fotkách jsou i  kluci, se kterýma budu brnkat na kytaru, sem tam zajdem na večeři.

Speciálně zde přikládám fotečku pro Dášu s Háčkem , jak jsem pokročil v mém skládání té "rubikovy" kostky. Asi to nikdy nedokončím, ale snaha trvá.

Pepek

http://picasaweb.google.cz/josefzadnik/Laundry

Last Updated ( Thursday, 01 October 2009 18:57 )

Chléb a Hry

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Thursday, 01 October 2009 18:54

Chléb a hry,
dneska je pondělí a já mám volno. Ráno,jak jsem vstal, tak jsem si chtěl jít poprvé vyprat, už tu mám špíny požehnaně. Zašel jsem si koupit provoz pračky, ale bylo otevřeno až od dvanácti, no a to se mi kvůli prádlu tak dlouho čekat nechtělo. Šel jsem si tedy zaběhat, dal jsem své čtyři kilometry a pádil na kolej. Oblékl jsem se a přesunul se do druhého kampusu, kde mi kolega zařídil tisk vizitek. Jedna mě přišla asi na korunu, ještě jsem je nikdy netiskl, tak nevím, kde se to pohybuje, ale určitě bych to zvládl sehnat i lépe, ale dělal jsem jich jen 100 kusů. Zašli jsme na oběd, něco jsem mu poradil k jeho projektu na webu a zaúkoloval jsem ho, ať mi najde někde v okolí všechny výrobce všeho možného, co jste po mně někteří chtěli.

Abych se ale vrátil k názvu, proč Chléb a hry. Jak jsme poobědvali, tak jsem ještě čekal, než si budu moci zajít pro kartu do jídelny, abych nemusel chodit do té se zahraničníma studentama, ale do té s Číňanama. Zahraňáci, co jsou tady, tak to jsou všechno studenti čínštiny, překladatele člověk sežene vždycky, ale dobrou čínskou spojku, těžko. To byla jen taková ekonomická vložka. Ale zpět, jak jsem tam čekal, tak jsem si uvědomil, že se vlastně nic od dob Říma nezměnilo. Velký soudruh v tom má prostě jasno. Dejte lidem levné jídlo a zábavu zadarmo a nemáte žádný problém. Když jsem za oběd platil 30 Korun, tak jsem si to uvědomil. Tenis, badminton, basket, atletická dráha na umělém povrchu, fotbal na umělém povrchu nebo na trávě – prostě to je všechno zadarmo. To je něco naprosto skvělého. U nás se budete chtít proběhnout po dráze a hnedka vás někdo vyžene, v lepším případě zaplatíte.

Když jsem pak po tomto hlubokém zamyšlení přesvědčil Číňanku u okénka, aby mi vydala tu kartu (vytvořila se za mnou pořádná fronta), tak jsem se vydal pěšmo do mého druhého kampusu. Řeknu vám, tak intenzivní bytovou výstavbu jsem ještě neviděl, možná to je něco, jako u nás v sedmdesátých a osmdesátých letech, ale o tom vím pouze z „před 25 lety na ČT24“. Procházel jsem se a viděl jsem růst celá sídliště. To zapůsobí. Jsou to  baráky o nějakých 22 patrech, tak jsem si říkal, jak to budou řešit za pět let s auty při tomto růstu ekonomiky. Sice mají pod každým sídlištěm podzemní parkoviště, hnedka u vjezdu, což je něco velice zajímavého. Ale říkám si, že když v sedm všichni vyrazí do práce, že to bude vypadat zajímavě.

Takže takto asi dneska se mnou. Jinak uháním kolegy ze skupiny, aby mi koukali poslat nějaká data do toho úkolu. Abych se do toho mohl už pustit.

Jinak net mi už jde, opravil jsem ho dokonce i sám, ale nějak mi blbnou stránky. Budu to muset nějak vyřešit.

Pepek 

Last Updated ( Thursday, 01 October 2009 18:56 )

Po víkendu

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Thursday, 01 October 2009 18:53
Ahojky,
omlouvám se, že poslední dobou nějak nedělám fotky, ale bylo toho doopravdy hodně do školy, tak jsem nic nestíhal. V sobotu jsem doufal, že se trochu vyspím, ale probudil jsem se před osmou, no naštvalo mě to, ale co se dalo dělat. Sebral jsem míč, jelikož jsem byl domluven s klukama ze třídy, že půjdeme na basket. V sobotu bylo doopravdy krásně, v noci je zima, ale přes den bylo docela vedro až jsem si spálil plešku. Zítra jdu kupovat čepici. Šel jsem s klukama na oběd a tak jsme kecali o obchodě, tak se mi hnedka v sobotu koukali po čínském webu, tak jsem zvědavý, jestli něco najdou. V sobotu jsem nechal tisknout vizitky, tak by měly vypadat nějak jako na obrázku, doufám, že mi to nezkazí.
Musím ale říct, že mi pořád leží v hlavě ten profesor z OCEAN TOMO, no ještě mu musím vypracovat závěrečnou zprávu z projektu, tak si na ni musím dát záležet. Je to hrozné, když se nechci shodit :) Napsal jsem týmu ať mi pošlou nějaká data, tak to snad zítra udělám. Jinak jsem byl v sobotu večer v centru, nikde tu nemjí točené pivo, no hrůza. Zašel jsem se pokoukat do místních obchoďáků, abych věděl jak to vypadá. No budu se muset nechat provést od Lily po Shanghai, abych to tam našim ukázal. Jinak jsem byl v sobotu ve Starbucks no kafe dobré, ale na místní poměry snad nejdražší pití. Za presso a cheese cake jsem tam nechal 120 CZK, to bych za to nedal ani u nás :) Zašel jsem pak s Ančou na pivko do hospody a je tu tedy safra velký rozdíl mezi obchodem a hospodou. Za třetinku v hospodě zaplatíte tak 60CZK, zatímco v krámě dáte za 0,56l takových 10 CZK. Chápu proč tu do hospody moc nechodí kvůli pití. Jinak Číňani moc alkoholu neholdují.
Ještě musím musím zprávičku pro babičky a maminku, než jsem v sobotu usnul, tak jsem dostal doopravdy ohromnou chuť na borůvkové kynuté knedlíky s tvarohem, moučkovým cukrem a kilem másla. Na to si ale budu muset počkat ještě půl roku.
Dnešek byl taky docela zajímavý, přečetl jsem si jeden plagát, že tu je pár lidí, co jsou fandové do kytar, tak jsem se jim hnedka ozval, stavil jsem za nima a možná z toho i něco bude. Zase jsem dostal chuť si koupit kytaru, ale asi by byl velký problém ji dostat domu, tak nevím, nevím. Po dlouhé době, jsem si zase zahrál. Pak jsem si šel zaběhat, dal jsem své 4 kilometry na stadionu a chtěl padnou za vlast, ale Anča přitáhla nějaké známé, tak jsme zašli na večeři. V pátek se chystám do Shangahi, ale nebojte, dokonce i na cestu nebudu sám, jelikož tam ti kluci jdou kupovat kytary, tak s nima jdu někdy teďka koupit lístky na vlak. No a v Shanghai bych měl být tak dvě noci někdo v hotýlku a provést by mě měla Lily, co znám z netu, tak to snad klapne. Už se docela těším. Musím tam najít nějaké ty krámy s kopiemi všeho možného. A pokud se bude muset smlouvat, tak s Číňankou po boku, to snad půjde i lépe. Tak já si jdu pomalinku lehnout přátelé.
Akorád mi to zmenšení u té vizitky nějak pocuchalo barvy, takže se na barvy moc nekoukejte. Originál je mnohem lepší
Pepek

Last Updated ( Thursday, 01 October 2009 18:54 )
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>
Page 6 of 10