logo

blog

Chci být zloděj?

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Wednesday, 04 May 2011 17:38

Ahoj vážení,

Jen taková malá vsuvka při májovém sněžení. To si takhle píši se svým známým. Ano, mám i nějaké známé nejen láhev Malbecu a ADSL připojení k firemnímu emailu.

Takže jak si sním píši a bavíme se o golfu a o jiných strastech a slastech lidského bytí a najednou ze mě vypadne věta: „Kua, čas, kde ho mám vzít a nekrást“. Osobně mě to docela pobavilo. Musím říct, že více než když jsem v Saarlandu otevíral láhev od vína botou od Bugattiho.

Ale pak jsem se zděsil. Je mi 27 a už mi chybí čas, fix. Kdyby to bylo cokoli jiného, to se dá zaplatit a nebo „ukrást“, ale ten čas neví, nevím. Možná se zkusím někde zeptat, třeba Karla Gotta, jestli o tom něco neví, ale docela mě to děsí.

Ale musím říci, že nevím co mě děsí více. Zda-li to, že čas se nedá koupit (potažmo ukrást) a nebo to, že mě takovéhle myšlenky napadají ve 27 letech.

No nic vážení, dneska to je krátké, ale musím říci, že Malbec je víno, které ve mně provokuje kreativní myšlenky, takže se třeba ještě něčeho dočkáte.

Pepek

 

Last Updated ( Wednesday, 04 May 2011 17:40 )

Není to kočka?

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Monday, 17 January 2011 13:33

Sedím tak v práci a říkám si, že jsem už pěknou řádku dní nenapsal nic na blog. To máte tak, kapitalista pravidelně znásilňuje můj mozek a já si to nechám líbit. Spíš bych se nenazval vykořisťovaným, ale spíše masochistou, tedy workholikem.

Teďka v lednu na mě navíc leze taková existenciální tužba vybudovat druhý ČEZ nebo při nejmenším GE, ale pracuji na tom. Začal jsem uvažovat o tom, že bych si podal patent světového významu, na kterém bych mohl prodělat i těch 300 dolarů za registraci.

Znáte ten pocit, jak uděláte doma party a všude pak máte spoustu špinavého nádobí. Koukal jsem na tu hromadu právě v pátek a napadly mě pouze dvě základní metody řízení domácího párty odpadového hospodářství:

  • Používat jednorázové nádobí
  • Vylepšit současný systém mytí nádobí

Jak asi víte, jsem zapřísáhlý ekolog, který pro gram uhlí i do země hrábne, tak jsem hned zavrhl první možnost užívání jednorázového nádobí.

První krok, který musíte udělat, když plánujete vymyslet něco velkého, je přivodit se stavu kreativců a ostatních lidí s tvůrčími myšlenkami – dejte si lahvičku vína. Pak už jen musíte analyzovat současný systém nalézt jeho výhody a nevýhody a pokusit se z té největší nevýhody udělat pořádný business, když tuto nesnáz zmírníte. Nikdy, ale hlavně nikdy nedělejte stejnou analýzu o vašeho vědátorského řešení, jinak přijdete o iluze a už nikdy nebudete chtít přijít na něco nového.

Jak jsem se koukl do kuchyně, tak myčka tam už byla a bylo zřejmé, že to bude chtít něco lepšího, něco co zahýbe světem. Při druhém pohledu zjistíte, že mytí v myčce trvá neúměrně dlouhou dobu, třeba i hodinu. Takže nádobí, které vám zbude po párty bude beztak mýt půl dne. Proč si tedy nepořídit domu druhou myčku, řešení je to úžasné, ušetří čas a lze jednotlivé myčky specializovat třeba na mytí skla a druhou na mytí koček nebo vinylových desek.

Při takovémto řešení se pak dostanete do problému, kam druhou myčku umístit, dvě se ještě stále do kuchyně vejdou, ale pokud budete chtít mytí nádobí doopravdy zkrátit, musíte jich mít minimálně pět, a to už začíná být docela problém.

Po mém logistickém propočtu cesty nádobí, který zvažoval snad veškeré metody, které jsem se naučil na vysoké, dokonce i sčítání jsem dospěl k názoru, že při takovém počtu myček nádobí v kuchyni přestává být důležitá zásobní oblast pro umyté nádobí, tedy kredenc.


V druhé fázi business procesu jak pak uvedení výrobku (manažerského řešení) na trh. Je zřejmé, že vás polští občané, kteří vyrábějí kuchyňský nábytek snad půl světa, začnou docela nenávidět. Toto vás doopravdy nesmí odradit! Já se tedy docela bojím.

Ale o pronikání mého výrobku na trh vám popovídám až někdy příště, až poté co vyzkouším dish washing management řešení ve své kuchyni.

Mějte se krásně a ještě něco málo pro pobavení.

Naučil jsem se novou čínskou větu: Shi4 bu4 shi4 Mao2ze2dong1 de mao1

Pro znalce čínštiny, je to asi nejužitečnější věta, kterou budete moci kdy v životě použít. Prozradím tedy i český význam: Není to kočka Mao Ce-Tunga?

Krásný den a ze někdy příště.

Last Updated ( Monday, 17 January 2011 13:43 )

pivovary - zábava na celý život

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Tuesday, 09 November 2010 07:59

Vážení,

zdá se, že mám stále neutuchající touhu vám sdělovat peprné i vanilkové příhody z mého okolí. Dneska jsem nějak nechytl múzu, ale touha zůstala. Prosím, vás kritiky, dnešní článek vynechejte – také ho skartuji až nebudu hrdý na svůj písemný projev. Byl jsem vlastně někdy na něj hrdý?

Musím se vám pochlubit s poslední prací, co jsme s Gřuchem vyrobili. Jednoho sobotního večera…… No takhle by asi mohla začínat červená knihovna, ale bylo tomu tak. Sem tam Gřuch zavítá do Prahy ze svého jihlavského sídla, sedneme pak do křesel a rozebíráme lidské žití nad lahvinkami vína nebo nějakého regionálního piva.

Nedávno, v tu sobotu, jsme tak na sebe koukali a říkali si, že bychom mohli po dlouhé době něco malého vytvořit. Sedli jsme ovíněni ke strojům a vytvořili jsme web: www.breweries.cz. Musím tomu malinkatému webu udělat reklamu, ale pokud chcete poznávat regionální pivovary po území České republiky, bude to něco pro vás. Udělali jsme dlouhodobý plán, delší než který plánované hospodářství bylo s to vytvořit, asi tak na 84 let a 5 měsíců našich životů. Každý měsíc navštívíme nějaký ten pivovárek a napíšeme vám něco ze zákulisí, okolí a prostě o tom, jak si tam může člověk přivodit příjemnou opičku J.

Moji milí čtenáři, musím vám s radostí a pýchou v srdci sdělit, že tento malinkatý projekt není financován ze státního rozpočtu, fondů Evropské unie ani z žádných jiných veřejných nezdaněných peněz.

Což mi připomíná, že když jsem se probouzel s menším bolením hlavy, po té, co jsme v noci vytvořili ten web (zajisté ta bolest hlavy byla z usilovného myšlení – jinak si to ani nedovedu představit), tak se mi zrodil někde v těle nápad na ochrannou známku, kterou by měl využívat každý, kdo financuje cokoli ze svých finančních prostředků. Ještě zapracuji na logu a finálním znění, ale měli bychom ten Bruselský centralismus malinko popíchnout, třeba by nám i mohl prasknout.

Nu, práci zdar, jdu vytvořit nějakou moc důležitou přidanou hodnotu, ať mě má mlj kapitalista ještě radši než nyní.

Last Updated ( Tuesday, 09 November 2010 08:04 )

Svědek Jehovův

PDF
Print
E-mail
Written by Administrator
Wednesday, 22 September 2010 06:31

Přátelé a kamarádi,

musím se vám pochlubit, stal jsem se cílem svědků Jehovových. Jako správný pisatel, musím hned na začátku prozradit pointu. Nu, jak se to přihodilo.

Bylo nedělní ráno, nebolela mě hlava z žádné kocoviny a neměl jsem pražádnou chuť budovat českou energetiku či žádným jiným způsobem zachraňovat svět. Byl docela příjemně slunečný den, tak jsem si řekl, že půjdu krmit kachny. (Můj šéf chodí střílet kačeny, tak abych tohle zvěrstvo alespoň nějak napravil.) Někdy po poledni jsem se vypravil k pražské náplavce, pod železniční most, vypravil jsem se pěšky. Vím u mě je to docela neobvyklá aktivita, ale dal jsem si těch deset kilometrů k vodě. Musím říci, že procházka po cyklostezce je něčím nádherným, obzvláště, když je plná bruslařek J

Dorazil jsem tedy k železničnímu mostu a šel jsem koupit nějaké to krmivo, nabral jsem tam tucet rohlíků a šel k pokladně, přede mnou stál Ukrajinec také s tuctem rohlíků a navíc s paštikou. Myslím si, že na tom nejsou vůbec špatně, když si můžou dovolit krmit labutě a kachny rohlíky s paštikou.Dorazil jsem na náplavku a začal jsem krmit. Pokud budete někdy provozovat podobnou kratochvíli, kupte si raději chléb, rohlíky se tak neuvěřitelně drolí, že na nakonec zůstane více strouhanku na vás než v žaludku kačen.

Jak tam tak sedím, koukám na pivovar a krmím, drze si ke mně přisedne pán. Nu, lavička je volná, proč ne. Raději bych, kdyby to byla modelka z posledního vydání Penthouse, ale to se stává jen ve filmech pro teenagery. Byl jsem tedy smířen s tím, že si vedle mě sedl nějaký pán. Stejně, i než to, by byl lepší nějaký senilní Pražan, který by mi vyprávěl o dobách, kdy v Praze ještě ani nebyla elektřina, to by bylo super. Ale zase jsem vychytal to nejhorší, vlastně jsem udělal službu společnosti, že během konverzační hodinky neotravoval někoho jiného, kdo měl spoustu jiného co dělat.

Z pána se vyklubal sluha Pána, přesněji řečeno svědek Jehovův. Nebudu vás nudit jeho řečnickými přežblebty a podivnými asociacemi, ale bylo to nakonec docela zábavné popovídání, ale musíte se na to vše koukat s železničního mostu a ne s náplavky.

Vážení, pokud by se našel někdo, kdo je schopen sestavit alespoň souvětí, nemusí být ani rozvité, rád uvítám společnost při krmení kaprů, kachen a labutí na pražských vodních tocích a vodních nádržích.

Last Updated ( Monday, 08 November 2010 23:00 )
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>
Page 1 of 10